Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Baluma Bike stawia na nowe rozwiązania! 0
Baluma Bike stawia na nowe rozwiązania!

Rok 2022 to nowy sklep internetowy www.baluma.pl i poszerzenie działalności aby bardziej dopasować się do potrzeb klienta. Baluma to manufaktura rowerowa, które zapewnia możliwość skonstruowania roweru na zamówienie od A do Z. Natomiast firma ma też na uwadze, że jest grupa rowerowych zapaleńców, którzy sami składają swój rower -

“To właśnie dla tej grupy odbiorców nieustannie poszerzamy naszą gamę części rowerowych. Nowy sklep z punktu widzenia klienta to przede wszystkim planowany wzrost ilości dostępnych części i rowerów o ponad 1000. Ciągle brakowało nam czasu, żeby pochwalić się naszymi realizacjami, a w portfolio mamy już setki zadowolonych klientów i setki osobnych projektów rowerowych!” - przekazuje Łukasz Szczęsny, pomysłodawca i współwłaściciel Baluma.


Rower Miejski

Sklep został przygotowany na nowej platformie - to znacznie ułatwienie w kwestii integracji wszystkich kanałów sprzedaży czyli m.in. sklepu internetowego oraz Allegro.

Obecnie klienci mają dowolność w wyborze platformy zakupowej - teraz gama produktów jest aktualizowana pomiędzy platformami sprzedażowymi na bieżąco, także każda część i każdy rower są dostępne zarówno w sklepie internetowym jak i Allegro w tym samym czasie - to klient wybiera, z której platformy skorzysta.

“Dbamy o jakość części, z których korzystamy i które sprzedajemy detalicznie - właściwie zupełnie zrezygnowaliśmy z tanich części. Nasi klienci oczekują jakości i są skłonni wydać więcej na rower, który będzie niezawodny - single speed czy rower miejski złożony z wysokich jakościowo części posłuży nam dłużej” - mówi Łukasz

Wkrótce pojawi się także nowa kategoria - rower gravel. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie i zwiększoną liczbę zapytań nt. takiej kategorii rowerów Baluma podjęła decyzję o wprowadzeniu ich do gamy dostępnych rowerów. Przygotowania do wprowadzeniu roweru gravel trwają już co najmniej 12 miesięcy. “To nie tylko budowanie know-how jak złożyć niezawodny rower, to również testowanie części czy odpowiednich ram rowerowych, ale także negocjacje umów z dostawcami wysokiej jakości części - dostępność musi być nieprzerwana, a pandemia nauczyła nas, żeby dywersyfikować łańcuchy dostaw” - mówi Marcin Dyński - współwłaściciel Baluma, odpowiedzialny m.in. za poszerzanie współpracy z producentami na całym świecie - do roku 2020 korzystaliśmy głównie z części z Wielkiej Brytanii, USA, Włoch czy Japonii, od 2021 zdecydowanie zintensyfikowaliśmy współpracę z lokalnymi firmami, w końcu sami jesteśmy lokalną manufakturą rowerową i chcemy działać lokalnie.


Rower Single Speed

“Podczas pandemii duże manufaktury rowerowe właśnie do nas wysłały zapytania o części, których na rynku brakowało, przykładem może być: siodełko Brooks czy rama rowerowa. Jeszcze przed pandemią zdecydowaliśmy się na duże zatowarowanie właśnie siodełkami i ramami bo m.in. te części były podstawą naszej sprzedaży detalicznej. Klient oczekuje, że konkretną część otrzyma nawet w 24h - dlatego czas dostawy to teraz kluczowy czynnik podjęcia decyzji zakupowej, a to z kolei wymaga zwiększania stanów magazynowych. To był strzał w dziesiątkę bo podczas lockdown’u nie byliśmy zmuszeni do wstrzymania produkcji rowerów na zamówienie, a jednocześnie pomagaliśmy zaprzyjaźnionym firmom, które także na tym korzystały - kupując od nas części rowerowe, których brakowało im do skompletowania projektów” - konkluduje Łukasz.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pozycjonowanie: www.luczak.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl